Donald Trump: Hiszek benne, hogy Grönland a miénk lesz
Az amerikai elnök úgy véli, az Egyesült Államok hamarosan átveheti az autonóm dán terület feletti ellenőrzést.
2018-tól a lengyel állami légitársaságnak, a LOT-nak köszönhetően újra közvetlenül repülhetünk Budapestről New Yorkba a Hír TV iparági forrásokon alapuló értesülései szerint. Az erről szóló megállapodást várhatóan pénteken jelentik be.
A lengyel nemzeti légitársaságnak köszönhetően újra lesz közvetlen Budapest-New York repülőjárat – írja az Hír TV honlapja.
Az Amerikai Egyesült Államokat hazánkkal újra közvetlenül összekötő járat a két állam és a Budapest Airport együttműködésének köszönhetően szállhat fel. A Hír TV szerint mindezt pénteken jelenti be Mateusz Morawiecki lengyel miniszterelnök-helyettes és Szijjártó Péter külügyi és külgazdasági miniszter.
A lengyel állami légitársaság, a LOT a legújabb generációs Boeing 787 Dreamliner gépeket üzemelteti majd Budapest és New York között.
A Budapest Airport a tévé szerint évek óta dolgozik azon, hogy ismét legyen közvetlen összeköttetés Budapest és New York között.
Korábban két amerikai légitársaság, a Delta és az American Airlines is üzemeltetett járatokat a két város között, de a Malév 2012-es megszűnését követően az átszállási lehetőségek hiánya miatt megszüntették őket.
New York mellett a Hír TV szerint szóba jöhet még Los Angeles is, mint hatályos amerikai–magyar légügyi egyezmény értelmében lehetséges másik célpont. A ma hatályos amerikai–magyar légügyi egyezmény értelmében ez Los Angeles lehet, de a kétoldalú megállapodás bármikor módosítható. A Nemzeti Fejlesztési Minisztériumba beolvadt Nemzeti Közlekedési Hatóság még nem indította meg azt az eljárást, amellyel a lengyel társaságot kijelölhetnék az útvonalra.
A lengyel társaság valószínűleg azért próbálkozhat a magyar piacon is, mert nem tudja lekötni az évekkel ezelőtt megrendelt, 253 személyes Dreamlinerek kapacitását.
A Malév megszűnése óta New Yorkba a különféle európai légitársaságok járataival lehetett elrepülni átszállással: a Lufthansa a frankfurti, a British Airways a londoni, a Swiss Airlines a zürichi, az Air France a párizsi központi repterére utaztatta az európai utasokat, s onnan repült egy nagyobb gép a tengeren túlra.